Hírek
Digitalizáció nélkül nincs hatékony agrárium
Az agrárium minden területén a precíziós gazdálkodás a jövő útja, a hatékonyság egyik fő feltétele – hangzott el a PREGA Konferenciához kapcsolódó üzembejáráson, a gombatermesztő Bio-Fungi Kft. ócsai telephelyén. A PREGA-t, a mezőgazdasági digitalizáció éves rendezvényét február 8-9-én közel 100 előadóval, nyolcadik alkalommal rendezik meg.
Egyre fontosabbak a női kompetenciák a digitális világban
Az Európai Unióban 8,4 millió szakember dolgozik az információs és kommunikációs technológiák (IKT) iparágában, de csupán 18,5 százalékuk nő. Magyarországon ez az arány mindössze 12,3 százalék. Itthon még mindig férfias szakmának tartják az informatikát, ugyanakkor a vállalatok jóval több női digitális szakembert szeretnének látni a szektorban - derül ki az IVSZ legfrissebb Femintech kutatásából.
Gyors és kreatív megoldás: így enyhíthető az informatikai munkaerőhiány
A szoftverfejlesztés iránti kereslet gyorsan nő, amelynek fő oka, hogy a Covid-19 sok vállalkozást kényszerített arra, hogy digitálissá tegye működését, méghozzá gyorsan. Az informatikában dolgozók száma azonban nem tudta lekövetni a kereslet növekedését: az IT vezetők szerint az esetek 64 százalékában a szakemberhiány akadályozza az új technológiák bevezetését. Ez gyors alkalmazkodásra kényszeríti az informatikai szektort – de annak mikéntje már korántsem egyértelmű. A szoftveres megoldásokat fejlesztő Exadel budapesti központjának vezetője, Eyal Zucker három megoldást ajánl a cégek figyelmébe – közülük is különösen az úgynevezett megoldás- vagy szolgáltatásgyorsítók alkalmazása lehet érdekes.
Gyorsítósávon haladnak a jövő vállalkozásai a Széchenyi István Egyetemen
A Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal által meghirdetett Gyorsítósáv pályázat a gyors növekedésre és jelentős hozzáadott érték felmutatására képes hazai cégek fejlesztését támogatja. A Széchenyi István Egyetem, illetve az intézmény szárnyai alatt létrejött vállalkozások több nyertes projekttel is büszkélkedhetnek, amelyek mindegyike jelentős tudományos vagy műszaki újdonságtartalommal rendelkező innovációt tartalmaz.
A robotok egyelőre nem veszik el a munkánkat, de érdemes résen lenni
A mesterségesintelligencia-algoritmusok az élet számos területén pozitív változásokat eredményeztek, ugyanakkor megvannak a veszélyei is, és még nem látszik, hogy e technológia hová fejlődik a jövőben – hívja fel a figyelmet Papp László programozó matematikus, az i-Tango Kft. tulajdonosa és ügyvezető igazgatója, a Gartner magyarországi és bulgáriai képviseletének vezetője. Interjú.
Hogyan segíti a vállalkozásokat a Trendig projekt? Hogyan segítenek a digithonok a vállalkozás fejlesztésében?
A Trendig projekt keretében készült rövidfilmekben Joós Attila szakértő beszél a trendig projekt tevékenységeiről, a digithonok szerepéről és jelentőségéről valamint arról, hogy hogyan növeljük vállalkozásunkban a digitalizációval kapcsolatos hatékonyságot.
Új indoor médiafelületek egy magyar startup cégtől
A digitális felületek egyre nagyobb szeletet harapnak ki az offline médiafelületek piacán. Nem véletlen, hiszen a videó kreatívok vonzzák a tekintetet, a statikus hirdetéseknél jóval hatékonyabbak. Emellett nincs nyomdai költség és a gyors tartalom csere is könnyedén megoldható. 2022-ben ezen a piacon jelent meg az InfoScreen, egy magyar startup cég új indoor médiahálózata.
Robotokkal a fenntartható jövőért: kihirdették a Vodafone ötletpályázatának nyerteseit
November 26-án, a Vodafone új székházában rendezte meg a Vodafone Magyarország Alapítvány a Skool szakmai közreműködésével a Zöld Kód – Kódolj a holnapért! ötletpályázat döntőjét, ahol a 10 legjobb ötlettel pályázó csapat szakmai mentorok segítségével valósíthatta meg fenntarthatósági problémára reflektáló robotötletét. A három legmagasabb pontszámot elérő robot szálló por koncentrációt mér, hallássérült gyerekeknek tolmácsol és köztereket segít tisztán tartani.
Fellendült a digitalizálás az osztrák kkv-szektorban
Azok a ausztriai kis- és középvállalkozások, amelyek – például a mesterséges intelligencia vagy a kobotika területén történő innováció révén – szeretnék újjáépíteni gyártási folyamataikat, támogatást kapnak az Európai Digitális Innovációs Központ (EDIH) kutatóitól Linzben és Bécsben.
2140-re teljesen feleslegessé válhat az ember
Az új digitális technológiák más innovációk ″támogatójaként″ működhetnek. A kvantum-számítástechnika szinte korlátlan számítási teljesítményt biztosítva lehetővé teheti az új technológiák alkalmazását különböző ágazatokban. Más élvonalbeli fejlesztések, mint például a „Dolgok Internete” (IoT), az intelligens robotika, a Big Data, valamint a mesterséges intelligencia (MI) az adatok kezelését a jövő egyik kulcskompetenciájává, az adatok felhasználását pedig kulcsfontosságú piaccá alakíthatják – állítja a Roland Berger, német stratégiai tanácsadó cég 2050-re vonatkozó átfogó tanulmányának technológiát és az innovációt vizsgáló fejezete.