Hírek

Vízzel működő autó, fűnyíró
A feltaláló közadakozásból gyűjti össze a laboratórium létrehozásához szükséges pénzt
Gráf: Magyarországnak fontos a biomassza
Magyarország abszolút érintett abban, és teljes egészében egyetért azzal, hogy a biomassza meghatározó szerepet töltsön be a megújuló energiaforrások körében az Európai Unióban
Bojár magyar találmányba fektet
Tulajdonrészt szerzett Bojár Gábor, a Graphisoft egyik alapítója és tulajdonosa a Rátai Dániel nevéhez fűződő 3D for All Kft-ben.
Kürtös kutató-fejlesztő központ a veszprémi egyetemen
Információbiztonsági Kutató-Fejlesztő Központ nyílt a Kürt és a Veszprémi Egyetem együttműködésében.
Magyarország geotermikus világhatalom
A legolcsóbb, leginkább gazdaságos megújuló energiaforrások egyike a geotermikus energia.
Jedlik Ányos program pályázati felhívás - tervezet
Az NKTH oldalán elérhető a Jedlik Ányos Program 2006. évi pályázati felhívás tervezete. Projektjavaslatok várhatóan 2006. március 15-től 2006. szeptember 30-ig folyamatosan nyújthatók be.
Hungary for FP-6
Az EU 6. és 7. keretprogramjának aktuális híreiről és az új pályázati felhívásokról ad tájékoztatást a Hungary for FP-6 januári hírlevele.
Megvan az alku az ezermilliárdokról
Eldőlt, hogy az EU-pénzek (összesen 6451 mrd Ft) 24 százalékának (mintegy 1596 mrd Ft) felhasználásáról dönthetnének a régiók 2007-2013 közötti időszakban a második Nemzeti Fejlesztési Terv stratégiai referenciakeret alapján
Hidegfúzió: egy új remény
Négy év után újra a hidegfúzió sikeres megvalósításáról számoltak be azok az amerikai kutatók
Fűtőmotorból készítettek gyümölcsaszalót
Napenergiával működő gyümölcsaszaló-berendezésükkel első helyezést értek el a Cserháti Sándor Műszaki Szakképző Iskola diákjai a Szoláris Iskolák Fóruma című nemzetközi versenyen.
Nem a profit, hanem az innováció és a munkahelyteremtés az elsődleges szempont
Nem a profit, hanem az innováció és a munkahelyteremtés az elsődleges szempontja a Corvinus kockázati tőkecsoportnak.
Ipari parkjába várja a vállalkozókat Debrecen
Már nem csak a multinacionális cégeket, hanem a helyi kis- és középvállalkozásokat is várja a Debreceni Ipari Park - közölte Kósa Lajos, a város polgármestere, amikor az ipari park területén letették az innovációs technológiai központ alapkövét.
Az InterAcademy Council ülése
2006. január 31. és február 2. között tartotta szokásos éves összefoglaló ülését Amszterdamban az Akadémiaközi Tanács (InterAcademy Council), melyen a Magyar Tudományos Akadémiát Meskó Attila főtitkár képviselte.
Információbiztonság a Veszprémi Egyetemen
A Veszprémi Egyetem és a Kürt Zrt. Közös K+F központot hozott létre, a kifejlesztendő terméket pedig spin-off cégek értékesítik majd.
Nanotechnológiai kutatások Szegeden
A Szegedi Tudományegyetem és a régió nyolc ipari vállalkozása együttműködésének eredményeként jött létre a Környezet- és Nanotechnológiai Regionális Egyetemi Tudásközpont (KNRET), mely a közös kutatás-fejlesztés kerete.
Üzlet-e az eldobható bili?
"Rendkívül sok érdekes ötlettel rendelkező 'feltaláló' keres meg bennünket, közülük nem könnyű a finanszírozásra érdemeseket kiválasztani, de annál élvezetesebb munka" - fogalmazott a mai tájékoztatón Déri Viktor, a Corvinus Kockázati Tőkealap-kezelő ZRt. vezérigazgatója.
Párbeszéd az innovációs stratégiáról
Párbeszéd kezdődik a versenyképességi stratégiáról, az innovációs források elosztásáról, és a kutatás-fejlesztéssel kapcsolatos lehetőségekről a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) és a cégek képviselői között- jelentette be Boda Miklós az NKTH elnöke.
Pályázat a fenntartható fejlődés témájában
Új pályázati lehetőséget bemutató információs napot rendeztek február 8-án a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.
Magnetikus mikrochip - a jövő útja?
A tudomány történetében először kutatók működésre bírtak egy mikrochip-prototípust, amely elektromos tranzisztorok helyett a mágnesesség elvén alapul.
Nagy ötlet, kis pénz
Ezen próbál segíteni néhány nonprofit alapítvány, amely ha nem is sokkal mindössze 4 millió forinttal de támogatja az " év legjobb üzleti tervét”.

Közösség