Hírek

Pályázati előzetes: Nyugat-dunántúli Régió 2007 évi Baross Gábor programjának pályázati felhívás tervezetei
A régió pályázóinak előzetes tájékoztatása céljából közzé tesszük a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanácsnak a 2007. évi regionális innovációs programra (2007. évi Baross Gábor programra) vonatkozó javaslata alapján kidolgozott pályázati felhívások tervezetét. A pályázati felhívások véglegesítéséről később intézkedünk.
Új minőségmegóvó tárolási módszer kidolgozása fülledékeny faanyagokhoz
Olyan környezetbarát módszer kidolgozása, amely jelentős beruházási költség nélkül tenné lehetővé az alapanyag minőségének megóvását.
Pannon Mechatronikai Klaszter Innovációs Program
A projekt célja a Pannon Mechatronikai Klaszter innovációs képességének és innovációs szolgáltatásainak erősítése, ennek révén a tagok versenyképességének elősegítése és mechatronikai innovációs együttműködésének fejlesztése; amely hozzájárul a térség K+F potenciáljának kiaknázásához és további javításához. A projekt hosszú távú céljai: Az innovatív termék- és technológiafejlesztéssel kapcsolatos igények és kompetenciák azonosítása a klaszter KKV tagjainál és a KKV tagok partnereinél Ágazatfigyelő Információs Központ létrehozása I. K+F ALPROJEKT: A prototípusgyártás innovatív technológiáinak tudástranszfere II. K+F ALPROJEKT: Közös célgép- és berendezésgyártás az innovációk kiaknázásával III. K+F ALPROJEKT: Új termékek és szolgáltatások kialakítása különböző technológiák innovatív integrálásával A klaszterinnovációt támogató finanszírozási lehetőségek kidolgozása
2007. évi Pannon Novum Regionális Innovációs Díj
2007. évi Pannon Novum Regionális Innovációs Díját az AKE Hungária Kft. nyerte el a Regionális Innovációs Tanács döntése alapján.
Apponyi Albert program Mecenatúra - Támogatott projektek
Az Apponyi Albert program Mecenatúra pályázati felhívására 2007. augusztus 1 –31. között benyújtott pályaművek közül kiválasztásra kerültek a támogatottak.
HUROKÁN szuperszagelszívó – szagtalan és baktériummentes WC szellőztetés
Új, innovatív és környezetbarát termékek fejlesztése, amely energiatakarékosan teszi lehetővé a civilizált, tiszta és egészséges légtér megvalósítását a vécékben és a fürdőszobákban.
Még versenyben vagyunk az unió technológiai központjáért
Jövőre megkezdheti működését az Európai Innovációs és Technológiai Intézet, ám továbbra is kérdéses, hogy hol lesz a székhelye. A központ székhelyének elnyeréséért hazánk is pályázott.
Újabb pályázatok
2007. november 30.-án megjelentek az EU 7. Kutatásfejlesztési és Innovációs Keretprogramjának (FP7) legújabb pályázati felhívásai.
Új lehetőségek előtt a magyar űripar
Sokat nyerhetne az ország a Galileo programban való részvétellel, amely végre zöld utat kapott az EU-ban
Ötven évenként egyszer van ilyen lehetőség
A nemzetközi bíráló bizottság Debrecent javasolja első helyen az Európai Neutronkutató Központ (ESS) hazai helyszínének.
A magyar zöldmosógép nemzetközi sikere
Energia-és víztakarékosság elegáns köntösben: Szabó Levente E-Wash mosógépe nyerte meg a nemzetközi Electrolux Design Lab 2007 első díját.
Emberi jogot sért az új HR-es "csodafegyver"
Új találmány segítene a HR-szakembereknek a kiválasztásban, amely egyszerűen leolvasná a jelöltek arcáról a személyiségüket. A termék tudományos megalapozottsága és etikussága erősen kérdéses.
Jedlik Ányos Program - támogatott pályaművek
Megszületett a döntés a Jedlik Ányos Program pályázati felhívásra benyújtott projektjavaslatok támogatásáról.
RICARDA – Regional Intellectual Capital Reporting – Development and Application of a Methodology for European Regions
A projekt célja a szellemi tőke jelentések (ICR) módszertanának az adaptálása a regionális innovációs hálózatok és klaszterek szintjére. Egy olyan úgy módszertan kidolgozása és tesztelése, valamint az eredmények alapján a regionális innovációs politika számára annak hasznosítására vonatkozó ajánlások megfogalmazása, amely alapját egy-egy tudásintenzív, vagy technológia-orientált hálózat, klaszterszervezet szellemi tőke állományának (humán tőke, strukturális tőke és a kapcsolati tőke) a hálózati és klaszter célkitűzések eléréséhez való hozzájárulása képezte.
CORINNA – Cooperation of Regions for Innovation
Az Alpok-Adria központi térségében a határon átnyúló együttműködés élénkítése a technológiafejlesztés és az innováció területén. Információnyújtás az érintett régióban (Friuli-Venezia-Giulia, Karintia, Stájerország, Burgenland, Szlovénia, Nyugat-Dunántúl) a meglévő technológiai lehetőségekről a potenciális szereplők számára, valamint a politikai döntéshozók segítése a regionális innovációs rendszerek támogatására irányuló legjobb gyakorlatok megtalálásában. A projekt élvezte az Osztrák Szövetségi Gazdasági és Munkaügyi Minisztérium, a Szlovén Oktatási, Tudományos és Technológiai Minisztérium és a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal támogatását is.
Bridg2Growth – Boosting Regional Investments in RTD - Guiding Europe to Growth
A Bridge2Growth projekt célja, hogy 5 ország 7 résztvevő bevonásával megvizsgálja K+F szempontból a résztvevők befektetési környezetét. Feltárja a befektetéseket akadályozó tényezőket, javaslatot tegyen a régiók, partnerek véleményformálói, stratégia készítői számára a feltárt hiányosságok kiküszöbölésére, a projekt végén ,,Handbook" formájában foglalja össze a K+F befektetési környezet javítását szolgáló javaslatokat.
Szakmai tréning: Megvalósíthatósági tanulmány és üzleti terv
Az INNONET Innovációs és Technológiai Központ, mint a Pannon Novum Nyugat-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség partnere meghívja Önt a Regionális Innovációs Ügynökség projekt keretében megrendezésre kerülő Megvalósíthatósági tanulmány és üzleti terv című szakmai tréningre.
Az onkológiai betegek gyógyítását támogató innovatív tudásháttér megteremtése
Szombathelyen onkológiai kutatóközpont létrehozása, amely az orvos-biológiai kutatások szempontjából fehér foltnak számító Nyugat-Dunántúlon az alábbi főbb tevékenységek mellett valósulhat meg: a sugárterápia összekapcsolása a genomikai jellegű vizsgálatokkal, a nemzetközi MEDAUSTRON programban való részvétel, PET CT telepítés.
Spirális farugó alkalmazásával pontalátámasztást és testvonalkövetést megvalósító bioágyrendszer
A bonnelrugós matracok fiziológiáját megvalósító, de a káros mágneses terekt!l mentes bioágyrendszer kialakítása, amely tökéletes gerinc alátámasztást és testvonal követést biztosít.
A savó, mint tejipari melléktermék hasznosítása bio élelmiszer előállítására
A savókutatásokkal kapcsolatos felhalmozott tudás alapján az NYME vezetésével új termékek kifejlesztése és gyártásra előkészítése a régió számára. A cél a kutatás-fejlesztés eredményeképpen előállításra kerülő emberi fogyasztásra alkalmas élelmiszerek (pl: savóitalok) mintadarabjai, prototípusai előállítása.

Közösség