Hírek
FP7 szakmai nap Győrben nano-, anyag-, gyártási technológiák témában - 2012. május 23
A rendezvény fő célja az EU Keretprogram NMP Programja/Anyagtudományok, nanotechnológiák és gyártási technológiák program aktualitásainak ismertetése, beleértve a jelen és várható stratégiai hangsúlyokat, a következő keretprogram és a 2013. évi program fő irányait, a pályázható területeket. Ismertetjük a várható pályázási feltételeket és az EU FP7 Keretprogramban való részvétel eddigi tapasztalatait, ajánlásokat, segítve ezzel is a pályázók felkészülését. A résztvevők tájékoztatást kapnak a hazai KFI támogatási lehetőségekről is, ezek feltételeiről, az NIH és a RIÜ-k részvételt segítő szakmai szolgáltatásáról.
Norvégiától Milánóig egy liter benzinnel - jól teljesítettek a magyar diákfeltalálók
A magyar csapatok ismét kiemelkedő teljesítményt nyújtottak mindkét kategóriában az idei, 28. Shell Eco-marathon Europe versenyen, amelyet május 17. és 19. között rendeztek a hollandiai Rotterdamban 124 ország 200 csapata részvételével.
Jeremie program - Magyarország Európa élvonalában van
Európában 39,8 milliárd euró forrást vontak be tavaly az Európai Kockázati és Magántőke Egyesület (EVCA) adatai szerint. Magyarország a Jeremie program keretében kihelyezett kockázati tőke befektetések tekintetében a GDP (bruttó hazai termék) arányában mérve Európa élvonalában van.
Információs Nap a PTE-n az InnoInvest projekt keretében
A Pécsi Tudományegyetem Kutatáshasznosítási és Technológia-transzfer Központ tisztelettel meghívja Önt a 2012. május 16-án, a Rektori Hivatal Szenátusi Tanácstermében (7622 Pécs, Vasvári P. u. 4.) megrendezésre kerülő workshopjára. Az „InnoInvest – Establishing business co-operation among innovative actors in the border region” elnevezésű projekt az Európai Unió Magyarország-Horvátország IPA Határon Átnyúló Együttműködési programja által finanszírozott, melyben összesen 8 partner szervezet vesz részt, 5 Horvátországot 3 pedig Magyarországot képviselve.
A vezető partner a Dél-Dunántúli Regionális Innovációs Ügynökség Nonprofit Kft., a magyarországi partnerek egyike pedig a Pécsi Tudományegyetem Kutatáshasznosítási és Technológia-transzfer Központ (PTE KTTK). A projekt fő célja létrehozni egy olyan szinergikus és együttműködő határmenti régiót, mely alapja a tudás és az intenzív kölcsönhatás az innovatív gazdasági fejlődés szereplői között.
A szereplők közti együttműködés elősegítésére, valamint a projektben rejlő lehetőségek megismertetésére a PTE KTTK 2012. május 16-án információs napot szervez. A rendezvényen bemutatjuk a PTE K+F+I portfólió menedzsmentjét, továbbá meghívott előadóként a Dél-dunántúli Kulturális Ipari Klaszter, a Dél-dunántúli Gépipari Klaszter és a Kék Gazdaság Innovációs Klaszter menedzserei mutatják be a klasztereikkel való együttműködési lehetőségeket mind az akadémiai, mind az ipari szereplők számára.
KOMPLEX PÁLYÁZATI TANÁCSADÁS VÁLLALKOZÁSOK SZÁMÁRA
A Nyugat-Pannon Regionális Fejlesztési Zrt. missziója, stratégiai célja, hogy a rendelkezésre álló pénzügyi források hatékony felhasználásával, szaktudással elősegítse a Nyugat-dunántúli területfejlesztési régió területén működő vállalkozások piacra jutását és fejlődését.
Közel 35 millió eurós ökoinnovációs pályázatot nyitott meg az EU főként a kkv-knak
Az Európai Bizottság a 34,8 millió euró összegű ökoinnovációs támogatásra tett közzé pályázati felhívást. Az újszerű környezetvédelmi megoldások piacra jutását szolgáló támogatás elnyerésére az Európai Unió bármely országából pályázhatnak a vállalkozások és az egyéni vállalkozók - számol be az Európai Bizottság közleményében.
IRIS projekt - Kohéziós politika és innovációs stratégia az EU-ban
Az Európai Unió kohéziós politikájának várható alakulásáról és a tervezett innovációs stratégiáról halhattak előadást az érdeklődők a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökségen. 2014 és 2020 között az unió az eddiginél is nagyobb összeggel támogatja majd a kis- és középvállalkzások innovatív fejlesztési elképzeléseit.
PÁLYÁZATI KIÍRÁS - Harsányi István-díj” elnyerésére
A hazai menedzserképzés elősegítése, illetve a menedzsment ismeretek elsajátítása céljából magánkezdeményezés alapján 1991-ben életre hívott, a Magyar Innovációs Szövetség által gesztorált és a Szervezési és Vezetési Tudományos Társaság által támogatott közhasznú Manager Képzés Alapítvány, elsősorban a gazdasági, a műszaki és a természet-tudományi felsőfokú intézményekben graduális és posztgraduális, valamint a PhD-képzés keretében tanuló hallgatók menedzsment ismereteinek bővítését, gyakorlatban történő alkalmazását hivatott elősegíteni.
Amiből 2 nap alatt ház építhető - íme, a jövő zöld aranya
A bambuszt tartják a közeljövő csúcsnövényének, amelyből textíliát, építményt és ételt egyaránt lehet készíteni. Emellett kiváló szén-dioxid elnyelő tulajdonsága segíti az üvegházhatás csökkentését, és nem mellékesen munkát ad a világ szegényebb országaiban élőknek.