Hírek

Hazánk lenne a sofőr nélküli technológia melegágya
Kutatóközpontot indított a BME, az ELTE, az MTA SZTAKI a Bosch és a Knorr-Bremse közreműködésével. A kezdeményezés a nem túl magyaros Recar (Research Center for Autonomous Road Vehicles) nevet kapta.
Karok és lábak nélküli robotok lesznek az okostelefonok
A Huawei néhány éven belül piacvezető lenne az okostelefonok területén. A társaság jelenleg - a Samsung és az Apple mögött - a világ harmadik legnagyobb okostelefon-gyártójának számít, 150 000 embert foglalkoztat, akik közül 70 000 a kutatás és a fejlesztés területén dolgozik. A Richard Yu által vezetett üzletághoz tartoznak az okostelefonok és az okosórák.
Egy jó eredmény, amelynek nagyon nehéz örülni
Dél-Korea vezeti a Bloomberg legfrissebb innovációs országlistáját, Magyarország továbbra is a 30. hely környékén tanyázik.
Ha jobban szerette a régi villanykörtéket, akkor van egy nagyon jó hírünk
Úgy tűnik, amerikai kutatóknak sikerült olyan szinten megreformálniuk a hagyományos izzókat, hogy visszahozhatják a kereskedelmi forgalomból egyszer már kivont technológiát.
Az egész világot megváltoztathatja a Blockchain
Egy fiatal orosz fejlesztő olyan technológián dolgozik, amely megrémiszti a pénzügyi világot.
Közel sem tökéletesek a Google robotautói
Több esetben is a vezetők beavatkozása akadályozta meg a balesetek bekövetkezését.
Belép az energiapiacra a BMW
Közös vállalkozást indít az autógyártó és a Viessmann. A Digital Energy Solutions nevű projekt energiagazdálkodási szolgáltató tevékenységet végez majd.
Kétmilliárd euróval tolnák be a németek az elektromos autókat
Ösztönzőprogramot indítana Németország, a kiszolgáló infrastruktúrát is fejlesztenék.
Az ön állásával mi a helyzet? 7 millió munkahely szűnhet meg 2020-ig, és ez egy nagyon jó hír
A szakemberek szerint nem kérdés, hogy rengeteg emberi munkavégzés válik feleslegessé, már öt éven belül. De nem az aggódás és a félelem a helyes út: az nyerhet, aki alkalmazkodik a megváltozó munkaerőpiachoz.
Kísérletbazár – TechTogether Junior 2016.
A Kísérletbazár a régió legnagyobb tudománynépszerűsítő közönségrendezvénye, amelyet a Mobilis – együttműködve az Autopro.hu autóipari üzleti szakportállal – az idei évben a TechTogether Junior Győr c. regionális pályaorientációs versennyel egy időben és azonos helyszínen rendezi meg, ezzel egy pályaorientációs csúcsrendezvény jön létre.
500 millió forint támogatás a kezdéshez
Zalaegerszeg elsők között indíthatja el a Modern városok program keretében meghatározott fejlesztési projektjeinek megvalósítását a tavaly év végén megítélt 500 millió forintos kormányzati támogatásnak köszönhetően. A részleteket sajtótájékoztatón ismertették a városházán.
Az ezermilliárd forintot is meghaladja a GINOP 2016-os keretösszege
Elfogadta a kormány a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) 2016-os éves fejlesztési keretét (ÉFK). A döntéssel a 2014-2020 közötti programozási időszakban rendelkezésre álló uniós forrásokból idén több mint 50 pályázati felhívás megjelenése várható. Összességében több mint 1000 milliárd forintnyi újabb forrás nyílik meg a gazdaságfejlesztési, illetve innovációs és kutatás-fejlesztési támogatásokra 2016-ban - jelentette be Rákossy Balázs európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár.
Közeleg a 24. Magyar Innovációs Nagydíj Pályázat beadási határideje
Az Innovációs Nagydíjon kívül, összesen hat innovációs díj kerül átadásra az Országházban, azon társaságok között, melyek 2016. február 17-ig beadják pályázatukat.
Idejében érdemes benyújtani az innovációs pályázatokat
Szeretnénk felhívni a figyelmüket három, az innovációhoz kapcsolódó pályázatra, amelyek már benyújthatóak.
Megvette a magyar Ustreamet az IBM
A vételi árat nem hozta nyilvánosságra a vállalat.
Fotelből meghódítani Amerikát
Az elmúlt évben némileg csökkent a hazai startupok felé irányuló befektetések volumene. Bőven van jó ötlet, a menedzsmentismeretek azonban hiányoznak. Végre rendszerben kellene gondolkozni, és hozzásegíteni Budapestet, hogy térségünk startupközpontjává váljon.
Jogi és pénzügyi konzultáció H2020-pályázatokról vállalatok számára
A január 27-i rendezvényen az uniós kutatási és innovációs keretprogram (Horizont 2020) kiírásainak és projektjeinek aktuális jogi és pénzügyi szabályait, valamint az elektronikus pályázói felület működését ismertetik az NKFI Hivatal szakértői. A konzultáció célközönsége a vállalati szektor szereplői.
Digitális transzformáció: A digitalizáció társadalmi hatásai és következményei
Az MTA és az IVSZ közös szervezésben február 11-én Digitális transzformáció: A digitalizáció társadalmi hatásai és következményei címmel tart jövőbe néző konferenciát. Az előadók alaposan és őszintén elemzik a gép-ember viszony alakulását, bemutatják, hogy a társadalom, az egyén és vállalat szintjén mit jelent a digitális transzformáció. A technológia fejlődése exponenciális, az emberi egyén azonban továbbra is lineáris életet él. Mi történik a negyedik ipari forradalom után?
Több mint 32 milliárd forint forrás nyílik meg az Európai Innovációs Partnerség programban
Több mint 32 milliárd forint európai uniós pályázati forrás nyílik meg az Európai Innovációs Partnerség (EIP-AGRI) több programjában, a pályázatok kidolgozása folyamatban van - jelentette be Mezei Dávid, a Miniszterelnökség agrár-vidékfejlesztésért felelős helyettes államtitkára egy szakmai konferencián csütörtökön Budapesten.
A rugalmas foglalkoztatási formák bevezetését segítő program indul kis- és középvállalkozások (kkv) számára, a cégek 3 millió és 15 millió forint közötti támogatásra pályázhatnak.
A rugalmas foglalkoztatási formák bevezetését segítő program indul kis- és középvállalkozások (kkv) számára, a cégek 3 millió és 15 millió forint közötti támogatásra pályázhatnak.

Közösség