Hírek

Világsiker kapujában a debreceni orvostanhallgatók appja
Az Imagine Cup a világ legnagyobb, diákoknak tartott innovációs versenye, amin egyetemista csapatok mutatnak be okostelefonos appokat, online szolgáltatásokat, meg minden hasonlót, amikkel mostanában milliárdos üzleteket szoktak csinálni kollégiumi szobákból elindult startupok.
Új egyetemi lobbi csoport kampányolhat a következő uniós kutatási programért
Új európai egyetemi hálózat szerveződik azzal a céllal, hogy a soron következő, 2021-től induló uniós kutatási programra befolyást gyakorolhasson.
“Innovation Deals” az innováció előtt álló akadályok leküzdéséért és a körkörös gazdaság előmozdításáért
Az Európai Bizottság új kísérleti projektjeként az „Innovation Deals” célja, hogy segítséget nyújtson a környezetvédelmi kérdésekben ígéretes megoldásokat kínáló innovátorok számára ahhoz, hogy képesek legyenek eligazodni a szabályozási kérdések útvesztőjében és így ötleteiket piaci termékké vagy szolgáltatássá alakíthassák.
A megosztásos modell áshatja meg az egyszer használatos termékek sírját?
hvg.hu Az adatbázisok, keresőmotorok és a konnektivitás globális forradalomának és a személyek közötti online bizalom létrejöttének köszönhetően az egyének hirtelen lehetőséget kaptak javaik, tudásuk, pénzük, készségeik, hálózataik és tartalmaik megosztására, ami drámai változást hozhat fogyasztási szokásainkban.
Öt tipp családi vállalkozásának felvirágoztatására
A magyar kisvállalatok 22 százaléka egy-két személyes családi vállalkozásként működik, pedig néhány egyszerű ötlettel valódi, nyereséget termelő gazdasági szervezetté válhatnának. Mutatjuk, mit kell ehhez tenniük.
Mint egy katapult: megdőlt a legjobban gyorsuló autó rekordja
Egy csapat egyetemista megint megdöntötte a legjobban gyorsuló elektromos autó rekordját.
A digitalizáció rátörte a kaput az autóiparra
Ugyan a KPMG már zsinórban tizenhetedik éve készíti el a globális járműiparról szóló felmérését, a tanulmányfüzet ekkorát talán még egyszer sem szólt. A vizsgálatból ugyanis világosan kiderült, hogy az autógyártás, ahogyan eddig megszoktuk, a végéhez közelít, a helyébe pedig belép a digitalizáció. Lépéselőnyben a BMW, a többiek csipkedhetik magukat.
A jövő kihívásai
A jövő kutatásfejlesztéséről tartottak lakossági közmeghallgatást a Pannon Egyetem Infocentrumában. A térséget érintő program részleteit Viharos Zsolt János az MTA tudományos munkatársa mutatta be.
Irány pályázni, gyorsan kipörögnek a pénzek!
Még bőven van a vállalkozásoknak pályázati lehetőség, de gyorsan fogynak a pénzek. A jövő év közepéig kiírják a 2020-ig tartó időszak uniós forrásait, úgyhogy aki még nem kezdte meg a projektje előkészítését, itt az ideje, hogy ezt megtegye – hívták fel a figyelmet a szakemberek a Piac & Profit konferenciáján. Összefoglaltuk a legfontosabb kiírásokat és tudnivalókat!
Nem sürgetik a városok az elektromos autók terjedését
Bár a német állam jelentős kedvezményekkel igyekszik felpörgetni a villanyautóra váltók számát, a városi önkormányzatok alig továbbítják a minisztériumok hangját.
Bemutatták a NASA különleges gépét, amely jövőre emelkedhet a magasba
Összesen tizennégy elektromos propellermotor fogja hajtani az amerikai űrkutatási hivatal kísérleti elektromos repülőgépét, amely 2017-ben indul próbaútjára.
Jegymentesíti a tömegközlekedést a Xerox
„Kilenc hónapos tesztidőszak után a Xerox elindítja a jegymentes utazást lehetővé tévő biztonságos, új generációs mobilfizetéses szolgáltatását Franciaországban, ahol ezzel a megoldással a jövőben a vonatok, a buszok, a villamosok, és a telekocsik is használhatóak lesznek.
Ezer magban és gigahertz feletti órajelben tornyosult egy egyetemi projekt
A KiloCore néven emlegetett processzort a Kaliforniai Egyetem kutatócsoportja tette le a világ elé.
Megjegyezhetővé válnak a GPS-koordináták?
Mindössze három szóval egyértelműen azonosítani lehet minden pontot a Föld felszínén, így búcsút mondhatunk végre a postai címeknek és GPS-koordinátáknak.
Az innováció önmagában nem elég
A forradalmi technológiai újdonságok felgyorsult világát éljük. Alig múlik el nap anélkül, hogy a mesterséges intelligencia, a biotechnológia, a digitalizáció vagy az automatizáció terén ne jelentenének be egy-egy új jelentős fejlesztést. Mégis azok, akiknek tudniuk kellene, hogy ez a folyamat hova tart, nem tudnak dűlőre jutni.
Innovatív hatalomkoncentráció
Pálinkás József: Több a pénz, mint az ötlet
Bejött a papírforma: Pálinkás József volt MTA-elnök az Akadémiáról a magyar tudománypolitika „centrális erőterét” is vitte magával az általa létrehozott Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatalba. Vagyis nála pénz, paripa, fegyver. Kutatók szerint ennek előnyei is vannak: Pálinkás legalább bejáratos a hatalom legfelső szféráiba, nemcsak a kormányt képviseli a tudományban, de a tudományt is a politika csúcsain. A 168óra c. hetilapnak azt mondta, érzi is a felelősséget.
Tőzsde? Igen, Önnek is
A tőzsdéről sem az üzletemberek, sem a befektetők többségének nem a kis- és középvállalatok jutnak eszükbe. Ezen szeretne változtatni a Budapesti Értéktőzsde csapata. Már az idei évtől, de 2017-től még erőteljesebben konzultálnak, tanácsot adnak és felkészítenek annak érdekében, hogy a kisebb, növekedésorientált vállalatok számára is a forrásbevonás valós alternatívájává válhasson a részvénykibocsátás.
Meghirdették a 2016. évi Minőség-Innováció pályázatot
Az Európai Minőségügyi Szervezet (EOQ) Magyar Nemzeti Bizottság Egyesület meghirdette a 2016. évi Minőség-Innováció nemzetközi pályázatot a termékek és szolgáltatások vevőorientált minőségfejlesztésének elismerésére - közölte a kiíró az MTI-vel.
Hipermosógép és néma szélgenerátor is bemutatkozik
Tizenkét európai országból több mint 100 innovatív kezdő vállalkozó jelentkezett az egyik legrangosabb, teljes Kelet-Közép Európát lefedő KICkoff Verseny elődöntőire. Csak12 csapat jut tovább a szeptemberi varsói nemzetközi döntőbe, ahol megküzdenek majd a 10 000 eurós fődíjért és a 150 000 euró összértékű KIC InnoEnergy Highway akcelerációs programba kerülésért. A versenyt élőben lehet követni június 27-én, 17.30 órától a Prezi Székházban, ahol megismerhetők az energetikát érintő leginnovatívabb hazai ötletek.
Mit gondol, tényleg nem innovatív a magyar mezőgazdaság?
Az innováció szempontjából az élelmiszeripar megítélése egészen kedvező a lakosság körében, a magas technikai igényű technológiai szektorokat követően a negyedik helyen áll, míg a mezőgazdaság az utolsók között található. Az innovatív élelmiszeripari termékek listáját a tejtermékek, míg az exportra alkalmas áruféléket a zöldség-gyümölcsfélék vezetik - derül ki a K&H 500 fős mintán végzett lakossági kutatásából.

Közösség