Hírek
10 ezer informatikus kaphatna azonnal állást Magyarországon
A kódolás világnyelv, ismerete már gyerekkortól óriási előnyt jelent. Ennek szellemében indul el hétfőn itthon is a Kódolás Órája című eseménysorozat. A Microsoft szerint Magyarországon 10 ezer betöltetlen informatikusi állás van, így az utánpótlás növelése kulcskérdés.
Csepreghy Nándor: a versenyhátrányt kell ledolgozni az EU fejlesztési forrásaiból
Csepreghy Nándor hangsúlyozta: Magyarország még egyszer nem engedheti meg magának azt a luxust, hogy a gazdasági válság kirobbanásának idején jellemző gondolkodáshoz hasonlóan ingyen jött ajándékpénznek tekintse az uniós forrásokat és azokból életképtelen vállalkozásokat támogasson. A kormánynak az a feladata, hogy a külföldi vetélytársakkal szembeni versenyhátrány ledolgozásában segítse a hazai vállalkozásokat - jelentette ki a fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkár kedden, a Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara évzáró ünnepi küldöttgyűlésén, Kecskeméten.
Horizont 2020 keretprogram pályázataira felkészítő képzés a kis- és középvállalkozások számára
A Horizont 2020 kutatás fejlesztési és innovációs keretprogram egyik fő célkitűzése az innovatív, nagy növekedési potenciállal rendelkező kis és közepes vállalkozások műszakilag bizonyítottan megvalósítható, piacképes projektjavaslatainak támogatása a piacra viteli szakaszig. Ennek érdekében a keretprogram bevezette a KKV Fejlesztési Eszköz (SME Instrument) támogatási formát, amely lehetővé teszi a KKV-k önálló megmérettetését európai szinten.
Német elemzés az innovációs versenyről
A Német Ipari Szövetség (BDI) és a Deutsche Telekom alapítványa október utolsó napjaiban nyilvánosságra hozott innovációs tanulmánya szerint 35 vizsgált ország versenyében Svájc az idén is megőrizte vezető helyét a világ innovatív nemzeti sorában. A gazdaság és a tudomány, mint innovációs tényező tekintetében az alpesi köztársaság egyértelműen a legjobb minősítést kapta, de a képzés, az állami szerepvállalás és a társadalomnak az innovációhoz való viszonyában sincsenek gyönge pontok. A vizsgálat eredményeit tartalmazó elemzés szerint a 2. helyet az idén is Szingapur foglalja el.
2014. november 18-án került megrendezésre a Nemzeti Innovációs Hivatal és a Direct-Line Kft. közösen szervezésében a „Közös cél: a valódi innováció 4. - új típusú együttműködések ” c. workshop
A Nemzeti Innovációs Hivatal (NIH) tevékenysége során nagy hangsúlyt fektet a kutatás-fejlesztési és innovációs (KFI) szféra szereplőivel való szoros együttműködésre és a különböző hálózatok építésének ösztönzésére. Ezzel összhangban – az idén első alkalommal – a NIH és a Direct Line Kft. egy közös, innovációs workshopot szervezett abból a célból, hogy széles körű eszmecsere, közös gondolkodás alapján megtaláljuk azokat a jó megoldásokat, amelyekkel jobban kiaknázhatjuk a 2014-2020-as időszaknak a terület számára feltárulkozó lehetőségeit.
Pálinkás József: iparszerűvé vált a tudomány
Mivel a tudomány, főleg a fejlesztés és az innováció iparszerűvé vált, olyan nemzeti programokat kell finanszírozni, amelyeknél világosan látszik, milyen terméket vagy szolgáltatást eredményeznek – hangsúlyozta Pálinkás József, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal létrehozásával összefüggő feladatok ellátásáért felelős kormánybiztos kedden Budapesten a Jedlik Ányos Klaszter (JÁK) által szervezett Nemzeti innováció a hazai e-mobilitásban elnevezésű konferencián.
Mindenki a magyar kartonbútort akarja lenyúlni?
Egy egyszerűen hajtogatható papír képkerettel indult minden, ma a világon a közé a két tucat tervező közé sorolják Terbe Jánost, akik már "csináltak valami fontosat" az ökodizájnban. A vitorlázás szerelmeseként hajógyártással kezdte, szelektív kukákkal futott be a nemzetközi piacokon, ma már az észak-amerikai piacot vette célba saját tervezésű kartonbútoraival. Újrahasznosítás és sorozatgyártás, környezettudatosság és üzleti hatékonyság – ezekért egy rendőrkanyarral feladta a korábbi jól menő bizniszt és egy addig teljesen járatlan útra lépett. Kockáztatott és bejött neki, ma övé a teljes piac.
Az innováció pénzt hoz - hamarosan indulnak a kutatás-fejlesztési pályázatok
Mint ismeretes, 2014 és 2020 között mintegy 12 000 milliárd forint európai uniós fejlesztési forrás áll Magyarország rendelkezésére, a 10 operatív programra 8737 milliárd forint áll majd rendelkezésre, amelynek 85 százaléka uniós, a maradék pedig hazai költségvetési forrás.
Szuperkönnyű motort fejlesztettek a győri mérnökhallgatók
December 4-én mutatta be a Széchenyi István Egyetem motorfejlesztő csapata az általuk kifejlesztett erőforrás harmadik generációját. Nagy előrelépés ez a SZEngine számára, hiszen ezzel a motorral már afféle beszállítóként tudnak jelen lenni a formulaautó-építő versenyeken.
Így változik a pályázati rendszer
Az új ciklusban kevesebb operatív programmal, terjedelmesebb pályázati kiírásokkal, ugyanakkor kevesebb beadandó dokumentációval lehet számolni. Az esélyegyenlőséget és az átláthatóságot segíti, hogy minden év végén meghatározzák majd a következő évi kereteket, a pályázatok benyújtását megelőzően pedig már 30 nappal ismertek lesznek a konkrét feltételek.