A fenntartható városi és városon kívüli közúti közlekedés

Cimkék:  dizájn, e-mobility, Együttműködés, Fenntarthatóság, járműgyártás, kiállítás, konferencia

Milyen innovatív fejlesztéseket, ötleteket ad a Nyugat-dunántúli Régió 2020-as klímacélok eléréséhez a közlekedés terén? Milyen kapcsolódó kutatásokat végez a Széchenyi István Egyetem? Milyen fenntartható közlekedést támogató jármű prototípusok készültek a régióban? Hol tartanak a fenntarthatóság folyamatában a miénknél fejlettebb európai régiók? Vajon világszínvonalú járműtervek és alkatrészek készülnek-e Magyarországon? Hogyan készül az áramszolgáltató az elektromos hajtású járművek kiszolgálására?

Ha szeretne választ kapni a fenti kérdésekre,  akkor szeretettel várjuk Önt a PRoSeSC projekt keretében szervezett konferenciára és kiállításra, amelyet 2011. Október 25-én tartunk 9-17 óra között a győri Famulus Hotel első emeleti konferencia termében. 

A konferencia és a  kiállítás témája: A fenntartható városi és városon kívüli közúti közlekedés

Az előadások mellett tekintsék meg a magyar járműipari formatervezők munkáiból készült poszterkiállítást, amelyen jövőbemutató és díjnyertes járműformaterveket ismerhetnek meg a formatervezők személyes tolmácsolásában. Figyelmükbe ajánljuk a szálloda parkolójában bemutatkozó elektromos és hibrid járműveket, amelyek közül jónéhányat tesztelni is lehet majd!

Program:

 

8:30-9:00 Regisztráció

9:00-10:30

Köszöntő – Szilasi Péter Tamás a konferencia elnöke - Széchenyi István Egyetem

PROSESC projekt rövid bemutatása - Dr. Reha Tözün, Stuttgart Region (magyar nyelvű szinkrontolmácsolással)

Könnyűépítésű elektromos járművek tervezése kompozitokból – Kabács Zoltán , MESHINING Engineering

Solo-duo és Moveo – új mobilitási megoldások – Hivessy Géza / Dr. Slezák Tamás - Antro Group

Kávészünet

10:45-11:45

A hidrogén és a városi közlekedés jövője és lehetőségei.–KristonÁkos , Fuel Cell Hungary (ELTE)

HPSU-HTTE hidrogén akkumulátor: új módszer a hidrogén előállítására és tárolására – Dr. Kulcsár Sándor - Accusealed Kft.

E-mobility, which energy for next future? – Dr. Silvia Bodoardo, Politecnico di Torino (magyar nyelvű szinkrontolmácsolással)

Kávészünet

12:00-13:00

Hogyan támogatja az E.ON az elektromos mobilitást – Kovalcsik Tamás  – E.on Hungária

Az „e-van” kutatási projekt eredményei és haszna - Dr. Varga Zoltán / Nagy Viktor - Széchenyi István Egyetem

A Shell Eco-marathonon gyűjtött tapasztalatok haszna a városi közlekedésben –Czeglédi Dávid - Szenergy Team, Széchenyi István Egyetem

Büfé ebéd

14:00-15:00

Európai politikák és kezdeményezések a fenntartható városi közlekedéshez (magyar nyelvű szinkrontolmácsolással)

E-mobility Stuttgart-ban – Dr. Reha Tözün

E-mobility Norwich-ben – Dr. Keith Beavis

15:00 Konferencia zárása – poszterkiállítás megtekintése, egyéni beszélgetés magyar járműtervezőkkel : Kukorelli Péter, Simon Péter, Tari Attila, Üveges Péter

15:00-17:00 Parkolóban kiállított elektromos és hibrid járművek megtekintése kipróbálási lehetőséggel

A konferencia lehetőséget nyújt nemzetközi - főként járműipari - üzleti kapcsolatok kialakítására is a Prosesc projektpartnerek segítségével. Ilyen irányú igényét kérjük külön jelezze a jelentkezési lapon!

A rendezvényen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni a lentebb letölthető regisztrációs lap kitöltésével és a tamas.angster@pannonnovum.hu címre történő visszaküldésével lehet 2011. október  22-ig.

A meghívó, a részletes program és a jelentkezési lap innen letölthető.

A PROSESC (PROducer Services for European Sustainability and Competitiveness) program az Európai Unió Interregionális Együttműködési Operatív Program (Interreg IV/C) keretében az Európai Unió és a Magyar Köztársaság társfinanszírozásában valósul meg.

2011.10.25.